Kronika Bitwy nad Bzurą
26 Dywizji Piechoty Armii Pomorze od 12 do 16 IX 1939 r.

Zapraszam

Witam serdecznie na nowej edycji mojego serwisu poświęconemu Bitwie nad Bzurą 26 Dywizji Piechoty w 1939 r.

Alfred Nowiński

komentarze 4 do wpisu “Zapraszam” »

 1. Arkadiusz Wasilewski napisał(a):

  Witam Panie Alfredzie – dziękuję za Pańskie publikacje dotyczące 26 DP …………….poległych ,pochowanych w Nowym Dębsku. Pracę plastyczną i wiersz …………wysłałem dla Pana do Urzędu Gminy Nowa Sucha……..Proszę pozdrowić serdecznie Pana Henryka Bolimowskiego……….Serdecznie Dziękuję i pozdrawiam
  Wasilewski. A.

 2. Fred napisał(a):

  Dziękuję bardzo za wzruszające dowody pamięci o poległych żołnierzach z 26 Dywizji Piechoty, chociaż dzieli Pana setki kilometrów od Kozłowa i Dębska miejsca gdzie walczyła 26 DP.

 3. Jędrzej Jażdżyk napisał(a):

  Witam Panie Alfredzie,

  przeczytałem relację z działań 26 dp w bitwie nad bzurą. Jestem pod wielkim wrażeniem pracy jaką Pan włożył w spisanie tych wszystkich wspomnień, relacji, ułożenie wszystkiego w chronologiczną całość, załącznie map etc.

  Piszę do Pana, bo bradzo bym chciał jeszcze trochę doczytać,np. pamiętniki Pana Wojdy itp. Jednym słowem wszystko co się da na ten temat. Interesuje mnie to z dwóch powodów, po pierwsze historia jest pasjonująca, po drugie chciałbym ułozyć sobie w głowie obraz całości i szans pokiego powodzenia uderzenia zaczepnego na lewe skrzydło i tyłu 8 armii niemieckiej, jak również i może przede wszystkim ustalić miejsce w którym został ciężko ranny mój dziadek weteran 37pp. Proszę o podanie do siebie jakiś namiarów kontaktowych, chętnie bym porozmawiał (nie znalazłem do Pana żadnych danych kontaktowych). Ze swej strony do strony chętnie dołożę wspomnienia dziadka z tamtych lat, dziadek spisał, ale nie zanotował dokładnego miejsca ataku na pozycje niemieckie.

  Pozrawiam,
  Jędrzej Jażdżyk
  e-mail: jjazdzyk@o2.pl
  tel kont. 785-994-307

 4. Witold napisał(a):

  Poszukuję miejsca pierwotnego pochówku Wacław,a Wasiński,ego żołnierza 37pp zamieszkałego we wsi Raj parafia Mnich pow Kutno syna Józefa Wasińskiego i Walentyny z Lewandowskich urodzonego 1912 r poległego 16 IX 1939 r i ekshumowanego wraz ppor Franciszkiem Nentwigiem , Adamem Janowskim i Bolesławem Barańskim w listopadzie 1939 r

Zostaw odpowiedź